Jaka jest gwarancja na smartfon i naprawa telefonu w Warszawie?

Naprawa telefonów Warszawa - prowadzi usługi gwarancyjne

Jeśli jakiś element w smartfonie ulegnie awarii pierwszą rzeczą, jaką robimy jest wysłanie go na gwarancję. Jest to proste rozwiązanie, które nie wiąże się z żadnymi kosztami i pozwala szybko przywrócić telefon do stanu pierwotnego lub, w bardziej ekstremalnym scenariuszu, można nawet otrzymać zupełnie nowy model w przypadku, gdyby nie udało się naprawić obecnego smartfona.

Należy jednak zaznaczyć, że gwarancja na telefon, która zwykle obowiązuje przez 2 lata od zakupu, nie obejmuje wszystkich uszkodzeń i niedoskonałości. Co to znaczy, że gwarancja nie obowiązuje? Oto rozwiązanie Twojego pytania.

Co nie jest objęte gwarancją, a co jest nią objęte w przypadku smartfona?

Co nie jest objęte gwarancją, a co jest nią objęte w przypadku smartfona?

Gwarancje na smartfony obejmują tylko te problemy, które nie są spowodowane przez użytkownika lub celowe działanie. Usterki w smartfonie mogą nie ujawniać się od razu, stąd tak długa gwarancja, wynosząca dwa lata. Przykładowo naprawa telefonów Warszawa i sama gwarancja może chronić uszkodzoną baterię, ale nie wtedy, gdy jest to spowodowane niewłaściwym ładowaniem lub używaniem kabli niskiej jakości.

Gwarancja obejmuje sprzęt, który zostanie odebrany przez kuriera lub przetransportowany we wskazane miejsce. Naprawy i wymiany są wtedy całkowicie bezpłatne. Ewentualne naprawy lub wymiany mogą wiązać się z kosztami, jeśli okaże się, że usterka powstała z winy użytkownika. Gwarancja nie obejmuje typowych problemów, takich jak rozbite smartfony czy innych uszkodzeń, które powstają w wyniku silnych wstrząsów, np. wyślizgnięcia się smartfona z dłoni i upadku na podłogę. Na gwarancję nie możemy liczyć w przypadku, gdy telefon zdarzy nam się zalać i to jest powód naszych kłopotów.

Co zrobić, gdy nie ma gwarancji?

Co zrobić, gdy nie ma gwarancji?

Jeśli dana usterka nie jest objęta gwarancją lub po prostu wygasła, należy znaleźć serwis, który zajmuje się danym modelem telefonu, np. serwis telefonów Sony Warszawa. Usługi takiego serwisu nieobjęte gwarancją będą płatne. Kwota, jaką ostatecznie zapłacimy, będzie zależała między innymi od tego, jak poważna jest usterka i jak drogie części zamienne są wymagane. Ważne jest, aby podjąć środki ostrożności w celu ochrony urządzenia w przypadku niefortunnego zdarzenia. Pozwoli to uniknąć konieczności wymiany ekranu. Należy również zwrócić uwagę na miejsce, w którym smartfon jest umieszczony w pobliżu zbiorników wodnych.

Naprawa telefonu, który traci zasięg jest wykonalna?

Naprawa telefonu, który traci zasięg jest wykonalna?

Prawie każdemu użytkownikowi telefonu zdarzyło się, że telefon stracił zasięg. Czasami winny jest operator sieci, ale nie zawsze tak jest. Niekiedy problem z zasięgiem jest spowodowany przez telefon. Czy taką usterkę da się naprawić? Sprawdzamy.

Każdy operator komórkowy zmaga się z wyzwaniem utrzymania stałego zasięgu w każdym miejscu na świecie. Należy pamiętać, że sieci komórkowe robią wszystko, aby zapewnić użytkownikom pełny dostęp do świata. Ponieważ sytuacja ciągle się zmienia, zasięg jest obecnie praktycznie na całym świecie. Nawet w małych miejscowościach, co kiedyś było niemożliwe. Jest to doskonała metoda, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego telefonu komórkowego. Jeśli jednak jesteś pewien, że chciałbyś spróbować naprawić swój telefon na własną rękę, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Zresetuj swój telefon

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest zresetowanie telefonu. Nie taki zwykły jednak, ale jednokierunkowy reset, który przywróci Twój smartfon do pierwotnych ustawień. Dlaczego jest to ważne? Zdarza się, że na telefonie zainstalowane są niepotrzebne aplikacje i inne programy, które mogą zakłócać pracę telefonu. Warto spróbować resetu, aby potwierdzić, że problem nie leży po Twojej stronie. Jeśli nie jesteś pewien, jak zrestartować telefon, dobrym pomysłem może być oddanie naprawa telefonów Warszawa w ręce profesjonalistów.

Uszkodzona karta SIM

Niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma sama karta SIM. Jest ona niezbędnym elementem każdego smartfona, aby mógł on prawidłowo funkcjonować. Jakość karty wpływa na funkcjonalność urządzenia. Wewnątrz karty znajdują się tak zwane styki. To za ich pomocą gniazda karty są połączone z modemem sieciowym telefonu. Jeśli styki są uszkodzone, może dojść do problemów z łącznością, a w konsekwencji do utraty zasięgu. Sprawdź styki na swojej karcie SIM.

Wymień antenę

Problem z anteną może prowadzić do utraty zasięgu. W tym miejscu sprawa może się skomplikować. Jeśli powyższe metody okażą się nieskuteczne, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Serwis GSM ExpressGSM Warszawa może pomóc Ci z tym problemem. Ty i Twój telefon uzyskacie fachową pomoc. Dodatkowym atutem jest fakt, że uzyskasz naprawdę korzystne i konkurencyjne ceny za wszelkie naprawy.

Jak poznać, że serwis telefonów jest godny zaufania? My znamy odpowiedź!

Jak poznać, że serwis telefonów jest godny zaufania? My znamy odpowiedź!

Każde urządzenie mobilne może ulec uszkodzeniu. Przyczyn jest wiele, jednak po upływie gwarancji przestaje ona obowiązywać, ponieważ telefon trzeba naprawić na własny koszt. Z pomocą przychodzą serwisy pogwarancyjne, które prześcigają się w ofertach obejmujących usuwanie różnych usterek. W tym artykule przyjrzymy się, z jakiego serwisu najlepiej skorzystać, aby naprawić swój telefon, oraz jakich miejsc należy unikać. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Usługa nie jest tożsama z serwisem! Cennik, który jest niejasny może być pułapką

Nietrudno zauważyć, że szukając serwisu, który pozwoli nam zostawić nienaprawione urządzenie, zwracamy uwagę na cennik. Jeśli wyda nam się on atrakcyjny, chętnie skorzystamy z oferty. Jednak pośpiech w działaniu nie jest najskuteczniejszą opcją. Warto poświęcić czas na podjęcie decyzji, jeśli operator telefoniczny oferuje ceny niższe niż u konkurencji. Dla przykładu, za wymianę wyświetlacza LCD, który w iPhone 8 ma szkło zapłacimy około 550 zł, a za wymianę oryginalnej części 300 zł. Aktualizacja nowego oprogramowania w Samsungu Note 9 będzie kosztować około 80zł. Za wymianę baterii w Huawei P20, jakościowe usługi będą kosztować około 220zł.

Znając orientacyjne ceny, możemy łatwo ocenić, czy znaleziony przez nas warsztat naprawy telefonów jest godnym zaufania punktem. Jeśli technik zaproponuje cenę, lustrzane odbicie ceny klienta i zasugeruje kwotę oscylującą wokół 30zł za wymianę aparatu z tyłu iPhone’a, radzimy uciekać. Jeśli zaoferujemy nasz sprzęt „specjaliście”, a on poleci nam fachowca, grozi nam nie tylko utrata pieniędzy, ale i potencjalne uszkodzenie.

Sprawdzony serwis telefonów daje gwarancję wykonanej naprawy

Sprawdzony serwis telefonów daje gwarancję wykonanej naprawy

Nawet w przypadku, gdy nasz telefon już dawno stracił gwarancję producenta, będzie on ponownie objęty gwarancją. Taką gwarancję oferują serwisy urządzeń mobilnych. Przykładem takiego punktu jest serwis telefonów ExpressGSM, w którym klient może liczyć na 90-dniową gwarancję na usługi, które świadczone są przez lekarzy i techników serwisujących telefony. Specjaliści posiadający odpowiednie kwalifikacje zaopiekują się każdym telefonem, doprowadzając go do najlepszego stanu. Naprawa usterek, usuwanie wad i błędów w oprogramowaniu, wymiana dużych i małych części to tylko niektóre z aspektów, które wchodzą w zakres usług oferowanych przez ten serwis. Ważne jest, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższe centrum naprawcze, aby dotrzeć tam zawsze, gdy tego potrzebujesz. Może się to zdarzyć niespodziewanie i w najgorszym możliwym momencie. Zawsze bądź przygotowany!