Jaki jest koszt wymiany ekranu telefonu?

koszt wymiany szyby w smartfonie
wymiana szkła w telefonie

Jaki jest koszt wymiany szyby w smartfonie w 2021 roku?

Naprawa telefonu jest często kosztowna. Najczęstszym powodem uszkodzeń okazuje się wymiana ekranu. Warto zadać sobie pytanie, ile będzie kosztować wymiana szkła w smartfonach. Omówimy ceny w wybranych miastach w naszym kraju, a także porównamy ile kosztuje wymiana szybki w telefonie w różnych popularnych modelach smartfonów.

Stłuczony ekran - co wpływa na cenę jego wymiany?

Wymiana ekranu może być kosztowna. Jest wiele zmiennych, które wpływają na ostateczny koszt. Najważniejszym czynnikiem jest model telefonu. Koszt naprawy wyświetlacza jest zazwyczaj niższy w telefonach o niższej wartości. Naprawa telefonów z ostatniego rocznika ma tendencję do bycia najbardziej kosztowną. Jest to częściowo spowodowane wysokim kosztem wymiany części.

Naprawa wyświetlaczy dotykowych lub wymiana matrycy wewnątrz telefonu może być długotrwała. Z tego powodu cena usługi może się różnić. Marża na dany element może mieć wpływ na koszt wymiany digitizera. Koszt usługi będzie się różnił w zależności od poziomu wiarygodności, jaki posiada dany serwis.

Jaki jest koszt naprawy szybki w telefonie? Lokalizacja serwisu będzie miała wpływ na ostateczny koszt. Największe stawki są widoczne w dużych miastach położonych w województwach zachodnio-centralnych. Serwisy zlokalizowane w mniejszych miejscowościach często są bardziej atrakcyjne pod względem cen usług. Warszawa jest najdroższa w przypadku napraw ekranów dotykowych.

Stłuczony ekran

Jaki jest koszt wymiany szybki w telefonie? Obecnie jesteśmy w trakcie szacowania cen dla poszczególnych regionów.

Jak już wspomnieliśmy, cena naprawy telefonu będzie zależała od modelu telefonu, który posiadasz. Jesteśmy w stanie zaproponować średnie stawki za poszczególne usługi. W poniższych tabelach przedstawiamy ceny za naprawę telefonów dotykowych i z wyświetlaczem ze średniego przedziału cenowego. Wartości te mają jedynie charakter poglądowy i naprawa telefonów o wyższych wartościach może kosztować więcej.

Stłuczony ekran

W pierwszej kolumnie znajduje się cena za wymianę szybki w telefonie. Szkło, które jest pęknięte lub stłuczone jest naprawiane w ciągu kilku dni roboczych. Koszt takiej naprawy zaczyna się od 200 zł. Najtańsze ceny można znaleźć w warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Zazwyczaj wyższe koszty związane z naprawą telefonów występują w województwie wielkopolskim. Stłuczona szyba kosztuje około 300zł. Jest to typowy koszt naprawy dla telefonów, które mieszczą się w średnim przedziale cenowym. Ceny napraw w nowszych modelach są zazwyczaj droższe.

Stłuczona szyba znajduje się tylko w aparacie w telefonie. W takich przypadkach nie musimy wymieniać naszego digitizera i koszt tej usługi będzie niższy. Pęknięte szkło w aparacie kosztuje od 67 do 85 polskich lirów. Ceny podane są dla poszczególnych województw w kolumnie poniżej.

Naprawa komórek obejmuje coś więcej niż tylko wymianę matrycy w telefonie. Innym rodzajem usługi jest naprawa lub wymiana gniazda ładowania. Cena tej naprawy jest zależna od rodzaju telefonu. W trzeciej kolumnie znajduje się ilustracja stawek, jakie można zastosować przy naprawie gniazda ładowania w telefonie. Zakres ten jest pośredni. Koszt tej usługi wynosi od 85 do 110 zł.

Cena za wymianę baterii znajduje się w czwartej kolumnie. Kolejną popularną usługą dla telefonów komórkowych jest ta. Większość nowoczesnych telefonów zawiera baterie wewnątrz obudowy. Oznacza to, że profesjonalni serwisanci muszą je wymienić. Koszt wymiany baterii może wynieść nawet do 170 zł. Oczywiście koszt wymiany baterii w starszym telefonie jest znacznie większy. Wynika to z tego, że cena zakupu nowej baterii do telefonu jest często znacznie wyższa.

W wielu przypadkach konieczna jest całkowita wymiana matrycy w telefonie. Tego rodzaju usługa zazwyczaj wiąże się z wyższym kosztem. Wymiana matrycy w telefonie wyceniana jest od 300 do 230 polskich Lirów. W końcowej części naszego zestawienia cen podajemy medianę stawek dla wybranych miast. Nieco więcej będzie kosztowała wymiana ekranu w nowszym modelu telefonu.

Cena za naprawę wyświetlaczy w wybranych modelach telefonów

Stawki za naprawę telefonów komórkowych będą się różnić w zależności od rodzaju telefonu. Koszt wymiany matrycy w telefonie może wahać się od kilkuset do kilkuset złotych. Dlatego poniżej wyjaśnimy, ile kosztuje wymiana ekranu w różnych modelach telefonów.

W pierwszej kolumnie przedstawiamy średnią cenę wymiany digitizera w telefonie Samsung Galaxy S9. Jest to średnia cena za naprawę wyświetlaczy. Stłuczona szyba może kosztować od 400 do 500 zł. Naprawa wyświetlaczy w telefonach IPhone 6 jest zazwyczaj droższa. Podaliśmy średni koszt naprawy wyświetlaczy w IPhone 6, oraz telefony w drugiej kolumnie. Stłuczona szyba może kosztować od 450 do 500 zł. Czasami naprawa okazuje się droższa. Przykładem jest szkło, które pękło w telefonie Nokia Lumia 930. Naprawa wyświetlacza kosztuje tutaj od 580 do 680 złotych. Stawki w niektórych serwisach są nieco wyższe.

W ostatniej części naszej listy kontrolnej podajemy koszt naprawy wyświetlaczy w telefonach Huawei P9. Jest to dobrze znany model, który jest w użyciu od kilku lat. Cena za ten produkt jest więc dość atrakcyjna. Szkła, które tutaj pękły kosztują od 240 do 320 polskich Lirów. Poniżej znajdziecie średnie ceny dla poszczególnych miast i województw.

Stłuczony ekran
Jaki jest koszt naprawy telefonu

Jaki jest koszt naprawy telefonu? Porównaliśmy koszty naprawy kilku modeli.

Jaki jest średni koszt naprawy ekranu w smartfonie?

Pęknięta szybka w telefonie – tak często określa się ekran smartfona – to częsty problem, mimo że inwestujemy w folie ochronne i inne technologie, które mają chronić urządzenia. Istnieje sposób na wymianę szkła w ekranie smartfona w przypadku jego upadku. Jaka jest cena kosztu wymiany ekranu? Ceny pokazują, że np. zamawiając smartfon u usługodawcy – warto od razu pomyśleć o dodaniu zabezpieczenia. I to możliwie wysokiej jakości – nawet jeśli nie są one najdroższe.

Pamiętacie model Nokia 3210? Fiński telefon komórkowy – jak i inne modele z tego modelu sprzed kilkunastu lat – wydawał się niezniszczalny. Można ją było upuścić, wepchnąć do tylnej kieszeni siedząc na stołku, czy narazić na niespodziewane uderzenia. Jednak nic mu nie było. Dzisiejsze smartfony są znacznie bardziej wrażliwe, podatne na uszkodzenia i podatne na zarysowania. Uszkodzenie ekranu wyświetlacza. najczęstsza usterka i konieczna jest wymiana wyświetlacza. Warto zadać sobie pytanie „Ile będzie kosztowała wymiana szybki?”.

Koszt wymiany ekranu w smartfonie

Koszt wymiany ekranu w smartfonie

Jeśli spojrzymy na koszty wymiany ekranu w smartfonie, to w zależności od modelu i lokalizacji występują znaczne różnice. Koszt wymiany ekranu w droższych modelach (tj. iPhone i Samsung) będzie się różnił w zależności od osoby, która dokonuje naprawy. Autoryzowany serwis w zasadzie będzie kosztował więcej, jednak możesz liczyć na niezawodną wymianę. Dodatkowo, mniej znane punkty naprawcze, które oferują drobne naprawy smartfonów mogą być znacznie tańsze, ale jakość pracy może być kwestionowana.

Koszt wymiany wyświetlacza w najlepszym serwisie naprawczym może być dla Was zaskoczeniem. Samsung prezentuje listę z dokładnymi cenami za wymianę ekranu w swoich telefonach. Ile kosztuje naprawa ekranu w smartfonie Samsung? Oto kilka przykładów.

Galaxy J3

Najniższa oficjalna cena za naprawę wyświetlacza w Samsungu to model Galaxy J3 - topowy koszt 279 zł.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszt wymiany szkła w smartfonach. Typowy koszt tego rodzaju naprawy jest wszędzie pomiędzy 400 a 500 zł. To może być bardzo blisko do rzeczywistej wartości gadżetu. To oczywiście nie jest prawdą w przypadku najdroższych modeli. Ale smartfony, które mają mniej niż dwa lata, prawdopodobnie będą miały duży spadek wartości. Ekran smartfona, który jest starszy niż cztery lata, może nie być tak użyteczny jak ten nowszy.

Wymiana szkła w ekranie telefonu nie jest tania.

Cena ta nie obejmuje części. Zazwyczaj to nie robocizna kosztuje najwięcej, aby naprawić ekran smartfona, ale raczej komponenty. Wyświetlacze nie zawsze są dostępne. W większości przypadków będziesz musiał polegać na importowaniu wyświetlaczy, na przykład z zagranicy. Może się okazać, że za zapasowe komponenty zapłacisz setki złotych. Koszt wymiany szkła w smartfonie to ok. 600 zł, jeśli wliczyć koszt serwisu. 500 ZŁ.

Kluczowe jest w tym przypadku zidentyfikowanie podzespołów, które ulegają awarii. Problematyczna wymiana szybki w telefonie to nie jedyna kwestia. Po przeanalizowaniu stanu technicznego możemy stwierdzić, że np. w wyniku upadku uszkodzeniu uległy również inne elementy, jak np. gniazda ładowania. To spowoduje, że koszt wymiany wyświetlacza, jak i pozostałych usług znacznie wzrośnie.

Wymiana szkła w ekranie telefonu

Jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniem?

Czasami lepszym rozwiązaniem może okazać się wcześniejsze uprzedzenie o problemach. Ten problem można rozwiązać ubezpieczając smartfon. Warto jednak przekalkulować wysokość swojej raty, aby mieć pewność, że polisa ubezpieczeniowa zabezpiecza telefon przed zgubieniem, kradzieżą, a także skutkami zalania. Chroń swój smartfon za pomocą wysokiej jakości etui i szkła hartowanego. Taki zestaw sprawi, że nie będziesz musiał się martwić o wydatek związany z wymianą ekranu w smartfonie. W większości sytuacji telefon będzie wystarczająco bezpieczny i będzie miał odpowiednią ochronę. Będzie Cię to kosztować około 200 polskich funtów, ale jest to tańsze niż zakup zupełnie nowego ekranu do smartfona w razie awarii.