Geometria kół w Warszawie

Gdzie w Warszawie zrobić geometrię kół

Geometria kół

Geometria kół i zbieżność w Warszawie

PomocDrogowaSOS to usługa, którą wykonujemy geometrię kół w Warszawie z wykorzystaniem technologii 3D. Ta nowa technika daje gwarancję dokładnych pomiarów. Geometria kół 3D pozwala nam znaleźć nawet najmniejsze odchylenia w rozstawie osi. Pozwala to na precyzyjne ustawienie zbieżności i zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy.

Geometria kół 3D w Warszawie

Komputerowa geometria kół 3D oferuje trójwymiarowe przedstawienie zbieżności kół we wszystkich płaszczyznach. Do pomiaru rozstawu osi, rozstawu kół oraz kątów pionowych wykorzystywane są zaawansowane technologicznie kamery. Badanie a geometria kół Warszawa polega na zebraniu wielu parametrów, które następnie porównujemy z wytycznymi katalogowymi pojazdu. Jeśli stwierdzimy jakiekolwiek odchylenia od normy i konieczność skorygowania geometrii kół, zrobimy to, co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza zużycie podzespołów. Możemy wtedy przystąpić do bardziej precyzyjnej diagnozy z wykorzystaniem geometrii kół.

Jak często należy badać geometrię swojego samochodu?

Kontrola zbieżności powinna być wykonywana przynajmniej co roku. Najczęściej jest to po zimie, kiedy samochód jest narażony na uszkodzenia. Ponadto, kontrola geometrii jest wymagana przy każdej generalnej lub sezonowej wymianie opon lub kół. Niezwykle istotne jest utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach, szczególnie przy wymianie kompletu. Kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić mechanika samochodowego i dokonać przeglądu zbieżności opon jest sytuacja, gdy dojdzie do uszkodzenia zawieszenia lub układu kierowniczego, co może prowadzić do zmiany zbieżności kół. Warto również pamiętać o sprawdzeniu parametrów po wypadku lub podczas jazdy po jeszcze większej dziurze.

Zbyt rzadkie sprawdzanie geometrii kół w pojazdach przez kierowców wynika najczęściej z braku zrozumienia, co może się dziać z pojazdem, jeśli opony nie są odpowiednio ustawione. Dlatego kluczowe jest fachowe wsparcie mechanika, które w naszym serwisie w Warszawie oferujemy każdemu kierowcy.

Jak ustawić zbieżność kół – kiedy potrzebna jest regulacja?

Kiedy należy ponownie ustawić zbieżność w pojeździe?

Wyrównanie kół należy ustawić za każdym razem po kolizji z układem zawieszenia, kierowniczym i jezdnym samochodu.

Ponadto geometria kół powinna być wykonana w przypadku wystąpienia niepokojących objawów wskazujących na nieprawidłową charakterystykę jazdy pojazdu.

Ze względów bezpieczeństwa Ze względów bezpieczeństwa badanie geometrii kół wskazane jest również po wypadku lub kolizji, a także w przypadku siły uderzenia o przeszkodę, np. uderzenia w krawężnik lub twarde elementy drogi.

Geometria kół – objawy problemów z geometrią kół

Najczęstsze objawy, które wskazują na odchylenia w geometrii kół:

 • widoczne, nierównomierne zużycie opon,
 • Podczas skrętu można usłyszeć dźwięk kliknięcia dochodzący z kół.
 • Ściąganie samochodu na boki podczas jazdy
 • Reakcja pojazdu na ruchy kierownicą
 • Zmniejszona stabilność na zakrętach i gorsze hamowanie
 • Kierownica jest skrzywiona – Podczas jazdy prosto, Twoja kierownica jest tak samo skrzywiona podczas skrętu.
 • Łatwo jest zidentyfikować problemy związane z konturem kół. Najczęściej powoduje to trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy, a pojazd jest spychany na prawą lub lewą stronę. Nieprawidłowo ustawione koło może być widoczne w oponach, które w końcu szybciej się zużyją.
 • Zaobserwowałeś któryś z powyższych objawów w swoim pojeździe? Umów się na geometrię kół i zbieżność Warszawa.

Geometria kół w Warszawie Zakres usług.

Podczas naszej wizyty przeprowadzamy kompleksową kontrolę geometrii kół i zbieżności. Posiadamy grupę doświadczonych i wyszkolonych mechaników, którzy oferują najwyższą jakość usług, przywracając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Potrzebujesz fachowego mechanika, który wyrówna koła Twojego samochodu? Nasz warsztat znajduje się w Warszawie.

Koszt geometrii kół

Koszt usługi geometrii kół i zbieżności kół w naszym serwisie w Warszawie zaczyna się od 89 zł brutto. Każde zlecenie będzie determinowało koszt. Jest to tylko koszt usługi i nie obejmuje żadnych materiałów eksploatacyjnych ani części zamiennych.

Komputerowe ustawianie kół w Warszawie

Auto Service Wadowicka świadczy szereg usług związanych z zawieszeniem samochodów. Nasza placówka wykonuje sprawdzanie i ustawianie geometrii, a także geometrię kół we wszystkich markach i modelach pojazdów. Diagnostyka odbywa się przy użyciu komputera z interfejsem bezprzewodowym.

Zajmujemy się również naprawą lub wymianą innych elementów układu kierowniczego, takich jak drążki, końcówki, pompy układu kierowniczego, a także przekładnie kierownicze. Czy po zdjęciu kierownicy czujesz, że Twój pojazd ściąga w jedną lub przeciwną stronę? Nie zwlekaj, odwiedź nasz serwis. Możliwe, że Twoje zawieszenie wymaga regulacji. Zużycie opon może być spowodowane niewłaściwą geometrią.

Jeśli:

 • Zauważyłeś nietypowe zużycie opon.
 • Masz problemy z prowadzeniem lub kierowaniem samochodem.
 • Uderzyłeś w przeszkodę podczas jazdy samochodem.
 • Twój samochód ściąga lub wpada w poślizg
 • Po wykonaniu skrętu kierownica nie wraca do poprzedniego położenia.
 • kierownica została skręcona, a samochód nadal jedzie prosto;

Zakupiłeś nowe opony, ale nie chcesz ich wymieniać w pośpiechu;

 1. Wymieniłeś jakiś element zawieszenia lub układu kierowniczego.
 2. Diagnostyka samochodowa Warszawa

Na prawidłową zbieżność kół składają się następujące aspekty:

 • Wyrównanie
 • Ten parametr określa względne położenie przedniego i tylnego koła. Zużycie opon może nastąpić, gdy zbieżność nie jest prawidłowa. Może to być szczególnie niebezpieczne w fazie pokonywania zakrętów lub podczas jazdy na mokrej nawierzchni, gdzie możliwy jest niekontrolowany poślizg.

Kąt pochylenia

Patrząc od przodu, kąt odchylenia od pionu koła. Zbyt duży camber może powodować nierównomierne zużycie opon. Prawidłowy kąt pochylenia kół powinien być ustawiony w taki sposób, aby podczas skrętu koła znajdowały się w płaskiej pozycji.

Kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy

Kąt pomiędzy osią, która utrzymuje sworznie kierownicy, a także pionową prostą wewnątrz każdego koła. Nierówne ustawienie kół względem siebie może skutkować wygięciem kierownicy oraz efektem ciągnięcia, który występuje podczas zatrzymania i jazdy.

W naszym serwisie zapewniamy diagnostykę geometrii kół, a w razie potrzeby realizujemy geometrię sterowaną komputerowo. Nasi mechanicy są w stanie wykonać zarówno geometrię tylnej, jak i przedniej osi. Ważne jest, aby pamiętać o wyrównaniu zbieżności po wymianie amortyzatorów lub wahacza. Wówczas nastąpi nierównomierne zużycie opon.

Jeśli szukasz ustawień laserowej zbieżności, które dbają o profesjonalizm, zapraszamy do naszych usług.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *