24 tony słodu jęczmiennego na drodze

07.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #miedzichowo   

W piątek, 3 listopada 2017 roku, około godziny 11,na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 305, z drogą prowadzącą na węzeł autostradowy w Bolewicku, doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego.

 

Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą załadowaną 24 tonami słodu jęczmiennego, chcąc ominąć Opla Vectrę poruszającego się w tym samym kierunku, doprowadził do przewrócenia naczepy. Uderzony Opel obrócił się o 180 stopni, natomiast z przewróconej naczepy wysypała się na jezdnie cała zawartość słodu. Dodatkowo przewracająca się naczepa spowodowała uszkodzenie latarni oraz ścięcie słupa sygnalizatora świetlnego. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Bolewice.

Działania ratownicze straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, kierowaniu ruchem w obrębie skrzyżowania, przepompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika ciągnika siodłowego, zakręceniu zaworu instalacji LPG w samochodzie osobowym oraz na usunięciu zanieczyszczeń powypadkowych z jezdni. Do przeładunku wysypanego słodu na podstawioną drugą naczepę wykorzystano ładowacz czołowy z jednej z firm budowlanych, natomiast do postawienia przewróconej naczepy na koła konieczne było wykorzystanie dźwigu samojezdnego. W obrębie prowadzonych działań ratowniczych ruch kołowy odbywał się wahadłowo.

Nikt z uczestników zdarzenie nie doznał żadnych obrażeń.

 

To może Cię także zainteresować:
Szef nowotomyskich policjantów podziękował służbie cywilnej
Obchody Święta Niepodległości w Bolewicach
Narkotyki ukryte w mieszkaniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze