Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży dobiegła końca

12.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#młodzież   #wymiana   #miedzichowo   

Pomiędzy 28 września, a 7 października w Gminie Miedzichowo trwała polsko-ukraińska wymiana młodzieży, finansowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Instytucję Zarządzającą Polsko – Ukraińską Radą Wymiany Młodzieży w ramach złożonego projektu pn. „Play2gether”. Organizatorem projektu „Play2gether” była Gmina Miedzichowo, a jego główne cele to integracja młodzieży obu państw, poznawanie kultury i zwyczajów naszych sąsiadów. W projekcie brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolewicach oraz ukraińska młodzież – uczniowie z zaprzyjaźnionej miejscowości Czernylava w Powiecie Jaworowskim na Ukrainie.

 

Kluczową częścią programu były wspólne warsztaty artystyczne, sportowe, a nawet gastronomiczne tzw. „Masterchef”, podczas których młodzież z Polski i Ukrainy mogła wspólnie pracować, ale również zawiązać nowe przyjaźnie. Oprócz licznych warsztatów, prób i treningów, w ramach wymiany odbyły się wycieczki, imprezy integracyjne, a także spotkania i prezentacje, które miały za zadanie zwiększyć wiedzę uczestników na temat sąsiadów i ich kultury.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym projekt mógł z powodzeniem dojść do skutku: Panu Senatorowi Janowi Filipowi Libickiemu, Panu Mateuszowi Piątkiewiczowi, Pani Kindze Wijata, Pani Beacie Abramowskiej, którzy czuwali nad młodzieżą 24h na dobę, Pani Annie Agaciak - właścicielce Rancha Colorado, która wspaniale ugościła naszych ukraińskich przyjaciół, Pani Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach Hannie Kaczmarek.

Zrealizowany projekt dowodzi, że nawet garstka uczniów z małej miejscowości razem z inną, niewielką, mieszkającą setki kilometrów dalej grupą, mającą nieco inne życiowe doświadczenia podczas jednego spotkania może zrobić wokół siebie nieco dobrego zamieszania, a przy okazji zostać zauważona przez innych. Wierzymy przy tym, że projekt przyczynił się do zmiany światopoglądu wielu osób, dzięki czemu w przyszłości szybciej uda im się zaakceptować innych ludzi i przez to pozwoli stać się "dobrym Europejczykiem".

W związku z tym, że zrealizowany przez młodzież projekt został entuzjastycznie przyjęty przez strony polską i ukraińską i jest na pewno przykładem dobrej praktyki, mamy nadzieję, że weźmiemy udział także w kolejnych projektach młodzieżowych, w celu kontynuacji podjętych działań i wierzymy, że będą one równie atrakcyjne dla młodych ludzi jak ten, który właśnie się zakończył.

A zatem Подивись пізніше – do zobaczenia 

 

To może Cię także zainteresować:
Wycieczka do Bornego Sulinowa
Miedzichowskie Grzybobranie
Dzień Seniora w Gminie Miedzichowo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze