Miedzichowskie Grzybobranie

12.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#las   #grzyby   #dzieci   #rodzina   #miedzichowo   

Miłośnicy zbierania grzybów z Gminy Miedzichowo 7 października wyruszyli na trzygodzinny spacer do lasu w miejscowości Bolewicko. Punktem spotkania drużyn było Schronisko Młodzieżowe w Bolewicku.

 

Zanim grupy grzybiarzy wyruszyły w las, przywitali ich Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota oraz Sekretarz Urzędu Karolina Łotecka. Pani Sekretarz przypomniała o zasadach bezpieczeństwa oraz apelowała o zachowanie ostrożności. Pracownik nadleśnictwa w Bolewicach, Pan Krzysztof Wyrwa przedstawił krótką instrukcję na wypadek, gdyby któryś z amatorów grzybobrania najzwyczajniej zabłądził. Mimo, że jak mówili zgodnie wszyscy uczestnicy, w porównaniu z ubiegłymi tygodniami grzybów było zdecydowanie mniej, to i tak w koszach zwycięskiej drużyny z Bolewicka, rodzinie Państwa Nykiel, znalazło się ponad 21 kg grzybów. Niespodzianką było przeprowadzenie konkursu na największą średnice kapelusza, który wygrała Pani Halina Sołtysik z Bolewic. Wszystkie drużyny zebrały łącznie ponad 50 kilograma grzybów - w głównej mierze podgrzybków. Po zakończeniu trzygodzinnego marszu, na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz kawa i ciasto. Wiele osób już zadeklarowało swój udział w przyszłorocznym "Miedzichowskim Grzybobraniu".

 

To może Cię także zainteresować:
Na rzecz osób z niepełnosprawnościami
Wycieczka do Bornego Sulinowa
Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży dobiegła końca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze