Dzień Seniora w Gminie Miedzichowo

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#senior   #miedzichowo   

W dniu 3 października 2017r. odbyła się juz po raz 22 uroczystość "Dnia Seniora" dla wszystkich szanownych mieszkańców Gminy Miedzichowo powyżej 69 roku życia. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji seniorów, która została odprawiona przez trzech księży w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Bolewicach.

 

Dalsza część obchodów miała miejsce w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach. Uroczystość rozpoczęła Pani Patrycja Migdałek od przywitania seniorów oraz zaproszonych gości w osobach: Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kolecki, Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Przemysław Tramowski, Sekretarz Gminy Miedzichowo Karolina Łotecka, Kierownik GOPS Hanna Kaczmarek, Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolewicach Hanna Kaczmarek oraz zastępca dyrektora Wiesław Żołędziowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rajmund Pigla, Ksiądz Proboszcz Parafii Bolewice Janusz Pospiech, Ksiądz Proboszcz Parafii Miedzichowo Krystian Górski, Ksiądz Ekspedyt Błaszczyk, Sołtys Bolewic Stanisław Łodyga, Przewodniczący Koła Emerytów, Inwalidów i Rencistów Franciszek Kowal.

Zebranych serdecznie powitał Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota składając wyrazy głębokiego szacunku i zarazem życzenia zdrowia, pomyślności oraz ludzkiej życzliwości.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za miłość i mądrość jakimi obdarowują młodsze pokolenie.

To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Sala została wypełniona szanownymi seniorami dla których został przygotowany program artystyczny w wykonaniu uczniów z bolewickiej szkoły oraz zespołu śpiewaczego Bolewiczanie pod kierownictwem Cecylii Ślusarz.

Dzieci przygotowały do występu Panie Magdalena Strzelińska i Małgorzata Ludwiczak.

Dla wszystkich uczestników został przygotowany przepyszny poczęstunek.

Obchody wpisały się juz na stałe w kalendarz imprez Gminy Miedzichowo. Jest to okazja do spotkania w gronie znajomych, rozmów oraz wspomnień.

Organizatorem był Wójt Gminy Miedzichowo oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzichowie.

 

To może Cię także zainteresować:
Opalenicki Dzień Seniora
Wycieczka do Bornego Sulinowa
Miedzichowskie Grzybobranie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze