Dni Bolewic 2017

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #impreza   #festyn   #bolewice   #miedzichowo   

Kolejne obchody Dni Bolewic za nami! W tym roku impreza zorganizowana przez Radę Sołecką Wsi Bolewice oraz Urząd Gminy Miedzichowo odbyła się w pierwszy weekend lipca, na boisku sportowym w Bolewicach.

 

W sobotę o godz. 16:00 nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości  i powitanie gości przez Wójta Gminy Miedzichowo Stanisława Piechotę oraz Sołtysa Sołectwa Bolewice Stanisława Łodygę.

Wśród przybyłych znaleźli się m.in:

- Wojciech Wośkowiak - Doradca Senatora RP Jana Filipa Libickiego

- Ryszard Napierała – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Tomyślu, który reprezentował także Pana Starostę pow. nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego,

- Włodzimierz Hibner Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Tomyśl,

- Piotr Długosz Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek,

- Paweł Jakubowski Z-ca Burmistrza Opalenicy,

- Przemysław Tramowski Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego,

- Tadeusz Kolecki Przewodniczący RG w Miedzichowie,

- Ireneusz Witkowski Dyrektor Biura Stowarzyszenia KOLD,

- Krzysztof Wojtaszewski Z-ca Komendanta KP PSP w Nowym Tomyślu.        

- Krzysztof Górny Członek Rady Nadzorczej BS w Nowym Tomyślu, Prezes Stowarzyszenia Społ.-Kult. Przyjaciół Ziemi Miedzichowskiej,

 

Święto największej wsi w Gminie Miedzichowo to jedna z większych imprez plenerowych w okolicy. Występy artystyczne, zawody sportowe, degustacje lokalnych potraw, koncerty, animacje dla dzieci, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z tej okazji dla mieszkańców. Było ich na tyle dużo, że impreza trwała dwa dni.

Tegoroczne obchody były szczególnie ważne dla społeczności bolewickiej ze względu na 760-tą rocznicę powstania miejscowości. Wieś była wymieniana po raz pierwszy w 1257 roku w dokumencie księcia Przemysła I,  o czym szerzej powiedział w wystąpieniu Wójt Gminy dr Stanisław Piechota.

W sobotę przybyli mieszkańcy mogli oglądać eliminacje piłkarskiego turnieju o Puchar Wójta Stanisława Piechoty. Rywalizacja była zacięta, a zwycięski puchar otrzymała drużyna z sołectwa Miedzichowo.

II miejsce Stary Folwark

III miejsce KS Dąb Bolewice

IV miejsce OSP Bolewice

V miejsce Zachodzko

VI miejsce Grudna

VII miejsce Bolewice Młodzież

 

Nie zabrakło także występów dzieci i młodzieży z ZS Bolewice, które chętnie prezentowały swoje talenty artystyczne przed rodzicami i przybyłymi gośćmi. Atrakcją specjalną imprezy był koncert znanego z TV i lubianego zespołu disco polo COCKTAIL BOYS z Gorzowa Wielkopolskiego, który mimo deszczu zgromadził sporą grupę fanów. Sobotni dzień zakończył się zabawą taneczną, do której porywał nas Patryk Marciniak z Bolewic.

Niedziela rozpoczęła się finałem turnieju piłkarskiego, następnie zebranych zaszczyciła delegacja nowotomyskich miłośników motocykli, Motospołeczność „Waleczne Wilki”, którzy zaprezentowali swoje jednoślady wykonując paradny przejazd przez Bolewice.

Nie zabrakło też występów artystycznych. Tradycyjnie ze swoim repertuarem zaprezentował się zespół śpiewaczy „Bolewiczanie” oraz indywidualni soliści z Bolewic, przygotowani wokalnie przez Pana Przemysława Podębskiego. Wspaniałą atrakcją dla dzieci okazał się występ grupy teatralnej RoMa z Krakowa, która zaprezentowała cykl animacji pn. „W krainie Jaskiniowców”. Dzieci pod opieką animatorów – jaskiniowców, a wdzięcznych imionach Uga i Buga, przeniosły się na dłuższą chwilę w prehistoryczny świat z epoki kamienia łupanego.  Gry i zabawy porwały najmłodszych na blisko 2 godziny.

Gościnnie podczas Dni Bolewic wystąpiły także zespoły z zaprzyjaźnionej Gminy Trzciel oraz Bledzewa koło Skwierzyny, które swoją charyzmą poderwały do zabawy bolewicką publiczność.

Imprezie towarzyszyły zawody strzeleckie z broni pneumatycznej.  Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni, młodzież do lat 16.

WYNIKI:

Kategoria młodzież do lat 16:

1. Ruta Julia 46

2. Sołtysiak Zuzanna 46

3.Lufer Dawid 43

Kategoria kobiety:

1. Brambor Zuzanna 40

2. Laufer Weronika

3. Pikuła Asia 38

Kategoria  mężczyźni:

1. Szofer Sławomir  48

2.Rutkiewicz 46

3. Marciniak Marek  46

Pozostałymi atrakcjami tegorocznych Dni Bolewic były m.in. gry i zabawy dla dzieci zorganizowane przez Nadleśnictwo Bolewice, Festyn Wielkopolskich Gier zapomnianych, przygotowany przez Lokalną Grupę Działania KOLD z Lwówka, punkt informacyjny KRUS z Nowego Tomyśla czy turniej wiedzy o gminie zorganizowany przez Radę Sołecką Bolewic. Chętni mogli zapoznać się z działalnością Uniwersytetu III Wieku.

Nie zabrakło także mediów. Radio Poznań, realizując projekt -Promowania dawnych gier wielkopolskich „Rumel na fogelce”, wspólnie z Lokalną Grupą Działania KOLD, całość festynu transmitowała na antenie Radia Poznań.

Podczas Dni Bolewic, w ramach prezentacji tradycyjnych potraw lokalnych „Palce Lizać”, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Aktywnych Kobiet Bolewic zachęcało mieszkańców do spożywania regionalnych potraw przygotowanych z jaj, ziemniaków i innych lokalnych przysmaków. Stowarzyszenie na ten cel otrzymało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Nowotomyskiego.

W niedzielę z rana nad jeziorem Konin odbyły się otwarte zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo zorganizowane przez Urząd Gminy Miedzichowo i Koło Wędkarskie nr 171 Wydra z Bolewic. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 21 wędkarzy seniorów i juniorów zarówno z koła Wydra Bolewice, dla których to wynik w rywalizacji liczy się do Grand Prix sezonu jak i koledzy wędkarze z okolicznych kół powiatu nowotomyskiego.

Tegoroczny Puchar Wójta Gminy Miedzichowo pojechał do Kuślina, zwyciężył Pan Piotr Gandy który złowił w ciągu całych zawodów 15,55 kg ryb.

Na kolejnych miejscach uplasowali się :

II miejsce – Przeniczka Andrzej z 10,91 kg (mniejszy numer startowy)

III miejsce – Wiśniewski Krzysztof z 10,91 kg ryb (większy numer startowy)

IV miejsce – Rutkiewicz Piotr z 10,46 kg

V miejsce – Haładuda Marcin z 9,76 kg ryb

VI miejsce – Witucki Tomasz z 8,091 kg

 

Tradycyjnie, zwieńczeniem Dni Bolewic, była loteria fantowa i losowanie nagród oraz wieczorna, wspaniała zabawa taneczna.

 

To może Cię także zainteresować:
Obchody Święta Niepodległości w Bolewicach
Bolewice: Obchody 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
24 tony słodu jęczmiennego na drodze

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze