Korowód "Matka Jaja"

19.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#korowód   #święta   #miedzichowo   

17 kwietna 2017, tradycyjnie w Lany Poniedziałek, ulicami Bolewic już po raz szósty przeszedł korowód barwnych przebierańców "MATKA JAJA". Tuż po godzinie 14:00, uczestnicy przyodziani w zabawne stroje i uzbrojeni w dobry humor ruszyli przed siebie śpiewając przy tym tradycyjne, ludowe przyśpiewki.

 

W tym roku mimo kapryśnej pogody, znaleźli się chętni, którzy odeszli na chwilę od wielkanocnego stołu i z przyjemnością przyłączyli się do wspólnej zabawy!

Nie zabrakło kreatywności wśród uczestników korowodu – kolorowe stroje i wymyślne makijaże pomogły wcielić się w rolę nierozerwalnie związanych z tradycją postaci. Na ulice wyszły cyganki, para młoda, policjant, chochoł, gospodarz, Pani Wiosna. Całość dopełniły kolorowe kwiaty i inne ozdoby przygotowywane przez mieszkańców.

Matka jaja to zwyczaj, w którym mieszkańcy odwiedzają domy sąsiadów i zbierają jajka śpiewając przy tym tradycyjne ludowe przyśpiewki i wciągając wszystkich do zabawy. Pomysłowo ucharakteryzowani mieszkańcy wcielają się w różne postacie takie jak chochoł, para młoda, baba z garbem, dziad, policjant oraz tytułowa Matka jaja.

Przemarsz uatrakcyjniły biorące udział w korowodzie konie mieszkańców Węgielni oraz bryczka z kucami Pana Pawła Kaczmarka. O bezpieczeństwo imprezy zadbali strażacy z OSP Bolewice.

 

To może Cię także zainteresować:
Wycieczka do Bornego Sulinowa
Miedzichowskie Grzybobranie
Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży dobiegła końca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze