Dwie kolizje na autostradzie A2

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #kolizja   #autostrada   #auto   #kuślin   

W poniedziałek, 17 kwietnia 2017r, około godziny 16:40, strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Kuślin i jednostki z powiatu szamotulskiego, zostali zadysponowani do kolizji drogowej z udziałem pięciu pojazdów, do której doszło na 130,1 kilometrze autostrady A2, w kierunku Świecka.

 

W trakcie dojazdu jednostek do zdarzenia, na 131,1 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania, strażacy najechali na kolejną kolizję drogowa z udziałem czterech pojazdów. Na szczęście w tym przypadku nikt z uczestników kolizji nie odniósł żadnych obrażeń a ucierpiały tylko pojazdy. W zdarzeniu do którego podążały służby ratownicze dwie osoby wymagały hospitalizacji i zostały przetransportowane do szpitala w Nowym Tomyślu. Niestety w niewielkim odstępie czasowym, na 133 kilometrze autostrady w kierunku na Świecko, na terenie powiatu szamotulskiego doszło do karambolu z udziałem kilkunastu samochodów. W tym zdarzeniu jedna osoba zginęła, natomiast siedem zostało rannych. W celu wsparcia działań strażaków z sąsiedniego powiatu nastąpiło przegrupowanie sił i środków. Jednostki z powiatu szamotulskiego już uczestniczące w działaniach zostały przedysponowane razem z jednostką OSP Kuślin i OSP Opalenica. Do karambolu zadysponowane zostały znaczne siły z terenu powiatu poznańskiego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z trzema incydentami na autostradzie wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu kołowym, łącznie z całkowitym jego wstrzymaniem.

 

To może Cię także zainteresować:
Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego
3 promile za kierownicą
Wspólne działania WRD z ITD

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl / KP PSP Nowy Tomyśl oraz OSP Kuślin

Komentarze