Narodowe Święto Niepodległości w Opalenicy

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#święto   #niepodległość   #historia   #pamięć   #opalenica   

W sobotni wieczór, 11 listopada w Opalenicy miały miejsce uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła wieczorna msza święta w kościele p.w. św. Mateusza. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli na Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny.

 

W imieniu władz samorządowych gości powitał Krzysztof Sadowski – dyrektor CKiB. Po krótkim streszczeniu wydarzeń sprzed niemal wieku, głos zabrał Burmistrz Opalenicy. Tomasz Szulc podziękował księdzu proboszczowi Antoniemu Lorenzowi za uroczystą mszę świętą i niezwykle wartościowy przekaz zawarty w kazaniu.

Wyraził także wdzięczność dla wszystkich uczestniczących w uroczystościach. Przypomniał również o tym, że spotkano się w pierwszą rocznicę ważnego wydarzenia dla tożsamości mieszkańców ziemi opalenickiej. Dwanaście miesięcy temu ten opalenicki plac otrzymał miano „Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny”.

Następnie kilka słów o znaczeniu święta przekazał poseł Jakub Rutnicki. Wyraził uznanie dla Mieszkańcom gminy za tak liczne przybycie oraz za to, że kultywują i pielęgnują pamięć o lokalnych bohaterach. Czynią to poprzez uwiecznienie ich imion i nazwisk na tablicach na Ścianie Pamięci. Uroczystości zakończyło złożenie wiązanek przez delegacje instytucji i organizacji.

 

To może Cię także zainteresować:
Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości
Święto Niepodległości we Lwówku
Obchody Święta Niepodległości w Bolewicach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: opalenica.pl / TM | foto: opalenica.pl

Komentarze