Nowa stacja uzdatniania wody w Kopankach

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#otwarcie   #inwestycja   #opalenica   

W czwartek, 9 listopada w Kopankach miał miejsce uroczysty odbiór kolejnego obiektu służącego Mieszkańcom Gminy Opalenica. Tym razem była to całkowicie zmodernizowana i przebudowana Stacja Wodociągowa. Stanowi ona teraz jedno z trzech źródeł systemu zaopatrzenia w wodę do picia.

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej „KOMOPAL” sp. z o. o. w czerwcu zorganizowało przetarg na modernizację stacji wodociągowej w Kopankach. Zamówienie wygrała firma Metrolog. Zabudowano i uruchomiono nową studnię głębinowa pozwalająca zabezpieczyć stację wodociągową w niezbędną ilość wody.

Modernizacji uległa cała automatyka pracy wraz z monitoringiem procesów technologicznych. Ponadto zamontowany został agregat prądotwórczy załączający się automatycznie podczas zaniku prądu. Stacja wyposażona została w cztery nowe filtry i złoża filtracyjne. Ocieplono dach. Wyremontowano drogi wewnętrzne i wnętrze obiektu.

Stacja, dzięki rurociągowi tranzytowemu z Kopanek przez Sielinko, stanowi także awaryjne zabezpieczenie wody dla Opalenicy. Generalnym wykonawcą robót była firma Metrolog. Prace budowlane, drogowe i technologiczne wykonały firmy Sedo Stanisława Dziudziela, VA – Bank Adama Wasiaka i Hydro-Gaz-Spaw Michała Łęszczaka.

 

To może Cię także zainteresować:
Konsultacje z firmą BIPROWODMEL Sp. z o. o.
Ścieżka rowerowa do Sękowa otwarta
Zamknięcie mostu w Rudnikach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: opalenica.pl / TM | foto: opalenica.pl

Komentarze