Ewakuacja Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu

08.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #ćwiczenia   #ewakuacja   #urząd   #nowy tomyśl   

We wtorek, 7 listopada 2017r., około godziny 11, pod gmach Urzędu Miejskiego Nowym Tomyślu, na sygnałach dźwiękowych podjechały trzy zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W tym samym czasie trwała ewakuacja wszystkich pracowników urzędu i interesentów. Z jednego okna trzeciej kondygnacji, od strony parkingu wydobywał się intensywny dym, a jedna osoba nawoływała pomocy. Był to scenariusz niezapowiedzianych ćwiczeń ewakuacyjnych na wypadek powstania pożaru w nowotomyskim magistracie.

 

Zadaniem strażaków było podjęcie skutecznej akcji gaśniczej z wykorzystaniem wewnętrznej klatki schodowej, odszukanie i ewakuowanie zaginionej, poszkodowanej osoby oraz ewakuacja zagrożonego drugiego pracownika z pomieszczenia biurowego trzeciej kondygnacji, odciętego dymami pożarowymi, z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Przebieg akcji ratowniczej i ewakuacji podsumował Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu mł. bryg. Krzysztof Wojtaszewski oraz Burmistrz Nowego Tomyśla Pan Włodzimierz Hibner, który osobiście nadzorował przebieg wydarzeń. Ostatnim akcentem ćwiczeń był pokaz i instruktaż zasad obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego.

 

To może Cię także zainteresować:
Stypendia dla najzdolniejszych
Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości
Konsultacje z firmą BIPROWODMEL Sp. z o. o.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze