Brak słów na poczynania niektórych...

08.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #alkohol   #nowy tomyśl   

3 lata więzienia. Taka kara grozi 36-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotomyskiego, który mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu kierował osobowym oplem pomimo prawomocnego zakazu sądowego.

 

Co należałoby zrobić, aby na drogach nie pojawiali się już kierowcy, którzy za nic mają sobie bezpieczeństwo? Nie tyle swoje, co innych użytkowników dróg! Jak bardzo drastyczne zdjęcia lub filmy należałoby pokazywać pijanym kierowcom, aby uświadomić im ich bezgraniczną nieodpowiedzialność, a w niektórych przypadkach nawet zwykłą głupotę? Co złego muszą spowodować swoimi poczynaniami na drodze, aby ich tok myślenia uległ diametralnej zmianie? Czy naprawdę muszą zostać drogowymi mordercami i mieć na sumieniu czyjeś życie lub zdrowie, aby zrozumieć, że przepisy zostały stworzone dla poprawy ich bezpieczeństwa, a nie tylko po to żeby uprzykrzyć im życie?

Codzienne zapewnianie bezpieczeństwa na drogach powiatu nowotomyskiego to zadanie priorytetowe policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Kontrole prędkości, sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, to jedne z wielu zadań, jakie ciążą na policjantach pierwszoliniowych, którymi niewątpliwie są policjanci z białych czapkach. Ich służba niewątpliwie jest trudna i wielokrotnie zaskakująca. Przekonywaliśmy się o tym niejednokrotnie.

Czasami wydawać się może, że ich poczynania i trud włożony w eliminowanie nietrzeźwych kierujących z dróg naszego powiatu to tzw. walka z wiatrakami. Dlaczego? Otóż mimo ich zaangażowaniu w codzienną służbę oraz ogólnopolskich kampanii medialnych, w dalszym ciągu mamy do czynienia z kierowcami, którzy za nic mają życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę, kilka minut przed godziną 17-tą, stróże prawa zauważyli w miejscowości Kozie Laski osobowego opla, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego kierunku jazdy. Widząc to natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali samochód do kontroli.

Widok jaki się ukazał mundurowym był zatrważający. Kierowca wręcz wytoczył się z samochodu po otwarciu drzwi. Wynik przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał u 36-latka niespełna 2 promile. To jednak nie koniec przestępstw popełnionych przez niego tego dnia. Po sprawdzeniu jego przeszłości w policyjnym systemie okazało się, że złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Już niebawem stanie przed sądem i odpowie za niestosowanie się do wyroku sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za swój brak odpowiedzialności grozi mu kara 3 lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:
Stypendia dla najzdolniejszych
Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości
Konsultacje z firmą BIPROWODMEL Sp. z o. o.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: nowy-tomysl.policja.gov.pl

Komentarze