Maluchy obiegły komendę

11.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #przedszkole   #dzieci   #nowy tomyśl   

Przedszkole nr 2 w Nowym Tomyślu, to placówka która odwiedziła funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu ostrożności podczas codziennych zabaw.

 

Podczas prowadzonych pogadanek mł. asp. Anna Urbaniak przekazała maluchom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Wyjaśniła dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Przypomniała milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Omówiła też podstawowe znaki drogowe. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać.

Ważnym punktem pogadanki było przypomnienie o roli odblasków i o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Zaprezentowano również sprzęt służbowy, w który policjanci są wyposażeni podczas codziennych służb. Dzieci były bardzo chętne do rozmowy, zadawały wiele pytań. Z pewnością policjant będzie kojarzył się maluchom jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

 

To może Cię także zainteresować:
Konferencja dyrektorska w Opalenicy
Podziękowali Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: nowy-tomysl.policja.gov.pl

Komentarze