Spotkanie edukacyjno - szkoleniowe

09.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#edukacja   #szkolenie   #nowy tomyśl   

W poniedziałek, 2 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu zorganizowało spotkanie edukacyjno - szkoleniowe dla kadry pomocy społecznej oraz dla kuratorów zawodowych. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Wielkopolska kampania społeczno - edukacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie” realizowanego przez Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego.

 

Spotkanie zostało podzielone na trzy części. Podczas pierwszej części przedstawiony został projekt „Wielkopolska kampania społeczno - edukacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, który zakłada rozwijanie i aktualizowanie strony internetowej o przeciwdziałaniu zjawisku przemocy domowej. Portal funkcjonuje pod domeną: www.przemoc.edu.pl. Można tam znaleźć m.in. informacje o instytucjach, które zajmują się pomocą dla osób doznających przemocy, stosujących przemoc i świadków takich zachowań. Druga część szkolenia dotyczyła pracy ze sprawcą przemocy domowej. Zajęcia prowadził koordynator projektu Tomasz Posłuszny.

Natomiast trzecia część spotkania dotyczyła możliwości pozyskiwania środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020. Temat przybliżył pracownik Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

 

To może Cię także zainteresować:
Podziękowali Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat
Konferencja opiekunów szkolnych kół PCK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Kamil Kałek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze