Nowy dworzec dla Nowego Tomyśla

06.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dworzec   #inwestycja   #nowy tomyśl   

Zamiast remontu starego budynku dworca kolejowego w Nowym Tomyślu zbudowany zostanie nowy obiekt. Takimi ustaleniami zakończyły się rozmowy pomiędzy burmistrzem Nowego Tomyśla, a przedstawicielami Spółki PKP.

 

Największą bolączką nowotomyskiego dworca kolejowego jest jego dość znaczne oddalenie od peronów, przy których zatrzymują się pociągi osobowe oraz usytuowanych tam przejść podziemnych, co dla wielu podróżnych, szczególnie niepełnosprawnych jest istotnym problemem. Prowadzone od pewnego czasu rozmowy pomiędzy Gminą Nowy Tomyśl, a przedstawicielami PKP doprowadziły do korzystnych ustaleń i zaakceptowania pomysłu budowy nowego budynku dworcowego. Burmistrz Nowego Tomyśla zaproponował przekazanie na ten cel należącego do gminy gruntu, przylegającego do istniejących peronów, na którym PKP pobudują nowy budynek. Znalajdą się w nim kasy, poczekalnia dla podróżnych i sanitariaty. Stary budynek dworca kolejowego zostanie natomiast przekazany na potrzeby Gminy Nowy Tomyśl.

Dzięki takiemu rozwiązaniu droga pomiędzy budynkiem, a peronami ulegnie znaczącemu skróceniu, co jest istotne, szczególnie w okresie zimowym.

 

To może Cię także zainteresować:
Podziękowali Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat
Konferencja opiekunów szkolnych kół PCK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.pl / Ryszard Ratajczak | foto: nowytomysl.pl

Komentarze