Młodzi na start!

08.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#starosta   #starostwo   #urząd   #młodzież   #nowy tomyśl   

Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki spotkał się w czwartek, 6 lipca z uczniami Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu - Julią Opaska i Mikołajem Wolaninem. Młodzi ludzie podzielili się wrażeniami z XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się 1 czerwca w Warszawie.

 

Mikołaj pełnił funkcję Marszałka i miał okazję poprowadzić obrady, a Julia zasiadała na Sejmowej sali posiedzeń jako posłanka. Młodzi ludzie mają niezwykle szerokie horyzonty zainteresowań. Realizują się również w szeroko rozumianej działalności społecznej. Podczas spotkania rozmawiano o możliwości powołania Młodzieżowej Rady Powiatu, której celem będzie upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży oraz integrowanie uczniów szkół z terenu Powiatu Nowotomyskiego. Włodarz powiatu był pod wrażeniem elokwencji i pomysłowości młodzieży i zapowiedział wsparcie dla realizacji przedsięwzięcia. W rozmowach uczestniczyli również: członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Adam Pilc, skarbnik powiatu Agnieszki Biegaj i kierownik Wydziału Kultury, Promocji i Strategii Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu Marzena Matusiak.

 

To może Cię także zainteresować:
Stypendia dla najzdolniejszych
Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości
Konsultacje z firmą BIPROWODMEL Sp. z o. o.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Kamil Kałek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze