Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w tenisie stołowym

08.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #tenis stołowy   #zbąszyń   

W sobotę, 4 listopada w hali „Zbąszynianka” odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym, które co roku cieszą się dużą popularnością.

 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Zbąszynia – Tomasz Kurasiński.

W turnieju wzięło udział 53 zawodników z miejscowości takich jak: Babimost, Wijewo, Podmokle Wielkie, Radomierz, Kuślin, Siekowo, Łagów Lubuski, Lwówek, Kosieczyn, Koryta, Świebodzin, Kaszczor, Kręcko, Miedzichowo, Jeziory, Poznań, Łomnica, Nowy Dwór, Przyprostynia, Perzyny, Zbąszynek i Zbąszyń. Część zawodników startuje w Zbąszyniu regularnie, niektórzy wzięli udział w zawodach po raz pierwszy.

Rozgrywki odbyły się w pięciu kategoriach: kobiety, chłopcy ze szkół podstawowych, chłopcy ze szkół gimnazjalnych, mężczyźni do lat 45 oraz mężczyźni powyżej 45 lat. Pojedynki toczono w grupach, systemem każdy z każdym, do 3 wygranych setów. Rozegrane mecze decydowały o wejściu do dalszego etapu mistrzostw. Tam zawodnicy rywalizowali już systemem pucharowym. Rywalizacja w kategorii szkół podstawowych została rozstrzygnięta dzięki pojedynkom rozegranym w ramach jednej grupy, natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych i zostali podzieleni na dwie. Awans do półfinałów uzyskało dwóch zawodników z każdej grupy. Następnie uczestnicy zmierzyli się w starciach decydujących o miejscach końcowych.

W zawodach wystartowały dwie kobiety – Anna Staśkiewicz (Wijewo) oraz Julia Opic (Przyprostynia). Lepsza okazała się młodsza zawodniczka - Julia.

W kategorii mężczyzn do lat 45 zwyciężył dwunastoletni Mateusz Żelengowski ze Świebodzina (zawodnik młodzieżowej kadry Polski), który pokonał wielu starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Sympatycy tenisa stołowego z pewnością nie mogli narzekać na brak sportowych wrażeń. Trzeba przyznać, że zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności. Często o zwycięstwie decydowały pojedyncze piłki.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy a na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki.

Organizatorem turnieju było zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Tradycyjnie pomagali wolontariusze ze Liceum im. Garczyńskiego oraz lokalny animator sportu.

Przedstawiamy klasyfikację końcową w poszczególnych kategoriach:

Kobiety - kategoria otwarta:

1. Julia Opic ((Przyprostynia),

2. Anna Staśkiewicz (Wijewo).

Chłopcy - kategoria szkół podstawowych:

1. Sebastian Ławecki (Wijewo),

2. Maciej Skrzypczak (Wijewo),

3. Tomasz Kasiński (Zbąszyń),

4. Mateusz Staśkiewicz (Wijewo).

Chłopcy - kategoria szkół gimnazjalnych:

1. Oskar Skórzyński (Babimost),

2. Emanuel Skrzypczak (Wijewo),

3. Denis Janas (Babimost),

4. Eryk Bajdyszak (Babimost).

Mężczyźni - do lat 45:

1. Mateusz Żelengowski (Świebodzin),

2. Przemysław Kania (Podmokle Wielkie),

3. Radosław Żelengowski (Świebodzin),

4. Szymon Starszak (Zbąszyń).

Mężczyźni - powyżej lat 45:

1. Tomasz Skrzypczak (Wijewo),

2. Tomasz Lemanowicz (Babimost),

3. Dariusz Franc (Świebodzin)

4. Waldemar Bogdański (Poznań).

 

To może Cię także zainteresować:
Udany początek sezonu zbąszyńskich unihokeistek
W sieci cyberprzemocy - warsztaty
Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Zbąszyń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl/ zcstir | foto: serwis.zbaszyn.pl

Komentarze