Rajd rowerowy Seniorów

26.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #senior   #rower   #rajd   #zbąszyń   

W poniedziałek 16 października odbył się rajd rowerowy dla seniorów szlakiem zabytków kultury i architektury ziemi zbąszyńskiej organizowany przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszyniu i wspierany finansowo przez Gminę Zbąszyń.

 

Trzeci w tegorocznym cyklu rajd prowadził do Strzyżewa, następnie przez Saksonki do dawnej granicy państwowej „Zbąszyń – Rogatka” i dalej do figury świętego Jana Chrzciciela w Nądni. Przewodniczką rajdu była Maria Kaczmarek, słuchaczka UTW i miłośniczka rowerowych wypraw. To ona opowiedziała uczestnikom wyprawy o historii figury Świętego Jana Chrzciciela ufundowanej w 1826 roku przez Jana Rybaka, gospodarza mieszkającego w Nądni. O historii Strzyżewa i miejscowym cmentarzu ewangelickim opowiadała Anita Rucioch-Gołek, ale okazało się szybko, że świetnymi lokalnymi przewodniczkami są Halina Kühl i Krystyna Tobys, słuchaczki UTW, które, związane z tą miejscowością, osobiście, znały mnóstwo pasjonujących, nierzadko dramatycznych historii, o których nigdzie nie można przeczytać, a przekazywane są tylko w rodzinnych i sąsiedzkich opowieściach.

 

To może Cię także zainteresować:
Ścieżka rowerowa do Sękowa otwarta
Udany początek sezonu zbąszyńskich unihokeistek
W sieci cyberprzemocy - warsztaty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl | foto: Tadeusz Antosz, arg

Komentarze