Turniej piłki nożnej dla GLPN o puchar Burmistrza Zbąszynia

23.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #burmistrz   #zbąszyń   

W sobotę, 14 października, na boisku „Orzeł”, odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Gminnej Ligi „Orliki” o Puchar Burmistrza Zbąszynia. Do turnieju zgłosiło się jedenaście drużyn: Błędno Nądnia I, Błędno Nądnia II, Obra Orliki Zbąszyń, Obra Młodzik Zbąszyń, Płomień Przyprostynia, Płomyk Przyprostynia, Płomyczek Przyprostynia, Sokół Chrośnica, Huragan Łomnica I, Huragan Łomnica II i Wicher Strzyżewo. W zawodach wzięło udział około 110 zawodników.

 

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Po rozgrywkach grupowych przystąpiono do rozegrania ćwierćfinałów, następnie półfinałów i meczy o miejsca.

W przerwach miedzy kolejnymi spotkaniami na zawodników czekała słodka niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Zawody prowadzili sędziowie rozgrywek ligowych orlików: Andrzej Wachowski i Przemysław Antosz. Aż dziesięć piłkarek wzięło udział w zawodach. Bardzo nas cieszy, że liczba dziewczyn grających w naszej lidze stale wzrasta.

W meczu o III miejsce Błędno Nądnia I pokonała piłkarzy Sokół Chrośnica (4:0). Natomiast w spotkaniu finałowym zwyciężyła drużyna Obra Młodzik Zbąszyń pokonując Wicher Strzyżewo (1:0) i tym samym zdobywając tytuł najlepszej drużyny turnieju. Na zakończenie najlepsi otrzymali z rąk Burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego nagrody w postaci statuetek, a wszystkie drużyny pamiątkowe puchary. Uhonorowano też, aż 11 dziewcząt, które wystartowały w zawodach.

 

Wyróżnienia indywidualne:

1. Najlepszy strzelec: Łukasz Tomaszewski – Błędno Nądnia I.

2. Najlepszy bramkarz: Patryk Kryś – Obra Młodzik Zbąszyń.

3. Najlepszy zawodnik (MVP): Mateusz Świderski – Wicher Strzyżewo.

 

Kklasyfikacja końcowa:

1. Obra Młodzik Zbąszyń,

2. Wicher Strzyżewo,

3. Błędno Nądnia I,

4. Sokół Chrośnica,

5. Obra Orlik Zbąszyń,

6. Huragan Łomnica I,

7. Huragan Łomnica II,

8. Płomyk Przyprostynia,

9. Płomyczek Przyprostynia,

10. Płomień Przyprostynia,

11. Błędno Nądnia II.

 

To może Cię także zainteresować:
Stypendia dla najzdolniejszych
Udany początek sezonu zbąszyńskich unihokeistek
W sieci cyberprzemocy - warsztaty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl / Informacja: Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji | foto: serwis.zbaszyn.pl

Komentarze