Biegli po raz trzydziesty

27.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #zbąszyń   

Blisko sześciuset zawodników wystartowało w trzydziestym Ogólnopolskim Biegu Zbąskich, który odbył się w niedzielę 24 września. Trasa wiodła tradycyjnie już wokół Jeziora Błędno.

 

Otwarcia biegu dokonali wiceburmistrz Zbąszynia Marek Orzechowski i Stanisław Olejniczak, olimpijczyk rodem z naszego miasta. Z roku na rok coraz większą grupę biegaczy stanowią miejscowi, bo moda na bieganie wzrasta. Dlatego oprócz klasyfikacji na najlepszego biegacza z gminy Zbąszyń wprowadzono też klasyfikację zawodników TKKF Łabędź Zbąszyń, a ostatnio także – absolwentów miejscowego licem.

W pierwszej grupie najlepsi to: Mariusz Gucze, Arkadiusz Janowski i Szymon Mierzyński. Wśród zbąszynianek – Paulina Brychcy- Nowak, Patrycja Wachowska i Małgorzata Grygiel.

W klasyfikacji TKKF pierwszy był Łukasz Tobys, drugi Jarosław Sołtysik, a trzeci Roman Rzepa. Wśród kobiet najlepsza trójka to Paulina Brychcy – Nowak, Patrycja Wachowska i Magdalena Chłopek.

Wśród absolwentów liceum najlepsi okazali się Patrycja Wachowska i Szymon Mierzyński.

Bieg wygrał Dmytro Musiiatchenko, reprezentujący Achilles Leszno, który 21 kilometrową trasę przebiegł w nieco ponad godzinę (1.07:54).

Były nagrody i puchary dla najlepszych w grupie kobiet i mężczyzn, w poszczególnych grupach wiekowych, a nawet najlepszych bibliotekarzy.

Oprócz biegu głównego odbyły się też biegi młodzieżowe na różnych dystansach. Każdy z kończących bieg otrzymywał pamiątkowy medal. Imprezie towarzyszyły liczne występy artystyczne, malowanie twarzy, loteria fantowa i poczęstunek dla wszystkich startujących.

 

To może Cię także zainteresować:
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat
Termomodernizacja hali sportowej przy Gimnazjum
Dzień Edukacji Narodowej w SOSW w Zbąszyniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl | foto: serwis.zbaszyn.pl

Komentarze