Natalia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

04.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #boks   #zbąszyń   

15 letnia Natalia Żybura z sekcji bokserskiej KS Obra Zbąszyń podczas turnieju eliminacyjnego w Grudziądzu wywalczyła awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

Startowała w kategorii kadetek oraz w grupie wagowej +80 kg. Stoczyła dwie walki, wygrała z zawodniczką Skalnik Wiśniówka a uległa koleżance z Skorpiona Szczecin. Trenuje od pół roku, pod kierunkiem Michała Dominika.

Zbąszyński klub od lat słynie z sukcesów odnoszonych w boksie kobiecym. Podczas ostatniego turnieju eliminacyjnego Obra znalazła się w gronie sześciu klubów reprezentujących Wielkopolskę. Obecnie w województwie jest już 18 klubów bokserskich, więc rywalizacja o udział w walkach na szczeblu ogólnopolskim jest coraz trudniejsza. Zbąszyńska sekcja wychowała już kilka zawodniczek, które znajdowały się w kadrze wojewódzkiej oraz brały udział w nieoficjalnych mistrzostwach Europy.

 

To może Cię także zainteresować:
Udany początek sezonu zbąszyńskich unihokeistek
W sieci cyberprzemocy - warsztaty
Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Zbąszyń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl | foto: serwis.zbaszyn.pl

Komentarze