Mistrzostwa okręgu i wielobój

13.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #podnoszenie ciężarów   #nowy tomyśl   

W sobotę 8 kwietnia w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów, odbyły się mistrzostwa okręgu, czyli wszystkich klubów Wielkopolski do lat 20 i 23. Dzień później odbyły się zawody dla najmłodszych.

 

Sobotnie zawody były ostatnim sprawdzianem dla grupy juniorów do lat 20 przed mistrzostwami Polski, które rozpoczną się za trzy tygodnie w Łukowie. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl na mistrzostwach reprezentowała będzie szóstka zawodników, którzy udanie zaliczyli w sobotę sprawdzian. W mistrzostwach Wielkopolski indywidualnie wsród kobiet zwyciężyła Paulina Kudłaszyk, która w kat do 48 kg wyrwała 57 i podrzuciła 70 kg, natomiast wsród mężczyzn wygrał również zawodnik z Nowego Tomyśla, Radosław Jarnut z wynikiem 310 kg w dwuboju. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrała ekipa „Budowlanych – Całus”.

W niedzielę odbyły się zawody dla najmłodszych, czyli do dwunastego roku życia – Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne. Wystartowało w nich dwadzieścioro uczestników z czego aż czternastka reprezentowała nowotomyski klub. Startowali również młodzi adepci ciężarów z Zamku Gołańcz i Poznańskiego Rebook Crosffit.

W wielobojach atletycznych rozgrywa cztery konkurencje: Bieg 4 x 10 metrów, trójskok w dal, rzut piłką lekarską i jeden z bojów ciężarowych (rwanie albo podrzut). Ważne jest jednak to, że przy tak młodych zawodnikach, nie liczy się udźwignięty ciężar, a technice z jaką bój został wykonany, a to oceniają sędziowie ciężarów. W nowotomyskich zawodach dzieci pokazywały swój styl w boju rwania.

Dla wielu z tych młodych ludzi, jest to często pierwsza okazja do rywalizacji podczas zawodów. Najlepiej zaprezentowali się i zostali ocenieni zawodnicy nowotomyskiego klubu. Wsród chłopców był to Adrian Krupa, a wśród dziewczynek Patrycja Górna. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkowy gadżet. Po zawodach wszyscy mogli posilić się pyszną zupą, przygotowaną przez restaurację „Kopernik” a na deser były jogurty z nowotomyskiego Top Tomyśl. Takie zawody są również swoistymi wewnętrznymi eliminacjami, do startu tych młodych ludzi w Ogólnopolskich Wielobojach Atletycznych.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Podziękowali Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat
Konferencja opiekunów szkolnych kół PCK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / LKS

Komentarze