Półfinał Mistrzostw Polski nie dla „Kangurów”

11.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #siatkówka   #nowy tomyśl   

W dniach 7-9 kwietnia w Gdańsku odbywał się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski młodzików. W gronie sześciu drużyn podzielonych na dwie grupy brali udział zawodnicy MKS Kangur Nowy Tomyśl.

 

Pierwsze spotkanie grupowe z Espadonem Szczecin było niezwykle ważne dla nowotomyślan. Zwycięstwo dawało szansę na walkę o awans do dalszego etapu rozgrywek. Pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy ze Szczecina. Druga odsłona należała również do nowotomyślan. Set trzeci układał się po myśli Kangurów do stanu 11:9. Od tego momentu zaczynała zawodzić koncentracja. Pojawiała się nerwowość, w efekcie utrata prowadzenia i końcowa porażka 12:15. MKS Kangur Nowy Tomyśl przegrał 1:2 ( 21:25, 25:22, 12:15).

W kolejnym meczu grupowym przeciwnikiem nowotomyskiej drużyny był gospodarz turnieju zespół Trefla Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 dla zespołu z Gdyni ( 11:25, 14:25). Ostatnie spotkanie o miejsce VMKS Kangur rozegrał z UKS Wilki Chwaszczyno. Dzięki zwycięstwu 18:16, nowotomyślanie uplasowali się na V miejscu w turnieju.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 msc. Trefl Gdańsk - awans do półfinału MP

2. msc. Amber Kalisz - awans do półfinału MP

3. msc. Espadon Szczecin

4. msc. Astra Nowa Sól

5. msc. Kangur Nowy Tomyśl

6. msc. Wilki Chwaszczyno

 

Skład zespołu MKS Kangur Nowy Tomyśl : Jakub Zuza - kapitan , rozgrywający; Baszkowski Filip - rozgrywający, Szymański Marcel - przyjmujący, Hajduk Jakub - przyjmujący, Kupsz Jakub - przyjmujący, Biniek Aleksander - atakujący, Szutta Bartosz - środkowy bloku, Pukacki Marcin - środkowy bloku, Matysiak Mikołaj - środkowy bloku, Gomuła Patryk - libero.

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy uczestniczą w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i są uczniami Gimnazjum w Nowym Tomyślu.

Udział drużyny w turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu: Powiatu Nowotomyskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu i Radzie Rodziców Gimnazjum Nowy Tomyśl.

 

To może Cię także zainteresować:
Podziękowali Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat
Konferencja opiekunów szkolnych kół PCK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Tekst i zdjęcia: Konrad Stachowiak

Komentarze