Zbąszyńscy strażacy na wilczym tropie

04.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #straż   #zbąszyń   

W niedzielę 26 lutego 2017 roku odbył się V Bieg ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Był to piąty bieg, lecz dopiero drugi organizowany na terenie gminy Zbąszyń przez Stowarzyszenie Patriotyczny Zbąszyń. Bieg odbył się w Nowym Dworze. Start i meta biegu miały miejsce w Stanicy Hubertówka należącej do Koła Łowieckiego Hubert. Bieg miał dystans 5 km.

 

W biegu wzięło udział łącznie 115 uczestników w tym 5 strażaków z jednostki OSP Zbąszyń. Chcieli oni oddać hołd poległym Żołnierzom Wyklętym oraz pokazać, że są w dobrej kondycji i że strażacy nie biorą tylko udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także angażują się wiele akcji społecznych.

Start biegu nastąpił o godzinie 12:00 i był poprzedzony odśpiewaniem hymnu narodowego.

Jednostkę OSP Zbąszyń reprezentowali: Damian Maciejewski, Dawid Piskorski, Adrian Szott, Bartosz Frąckowiak i Krzysztof Kaczmarek.

Po biegu na uczestników czekały flaczki i kiełbasa z grilla. Imprezę urozmaiciły również dwie inscenizacje przeprowadzone przez zaprzyjaźnione grupy rekonstrukcyjne TDH 57 pp oraz SGRH "Gratz". Pierwsza inscenizacja dotyczyła przesłuchania żołnierza AK, druga natomiast była potyczką oddziału partyzanckiego z oddziałem radzieckim.

 

To może Cię także zainteresować:
Jesienny Rajd Rowerowy przez Powiat
Termomodernizacja hali sportowej przy Gimnazjum
Dzień Edukacji Narodowej w SOSW w Zbąszyniu

red. | źródło: osp.zbaszyn.pl | foto: osp.zbaszyn.pl

Komentarze